Vidurinioji vaikystė

5–9 metų amžius

Vyresni nei 5 metų amžiaus vaikai yra fiziškai žymiai stipresni nei jaunesnio amžiaus vaikai. Jiems patinka tyrinėti aplinką, jie aktyviai domisi įvairiais dalykais, klausinėja. Jiems patinka bendrauti tarpusavyje, jie ieško draugų. Dalyvauja sporto žaidimuose, planuoja įvairius žaidimus ir kelia įvairias idėjas, kurias įgyvendina.

Dėl šių priežasčių tokio amžiaus vaikams yra didelė eismo įvykių, nudegimų, nukritimų, sužalojimų žaidimų aikštelėse rizika. Vaikui augant, didėja rizika patirti sužalojimus ne namuose, o lauke, mokykloje, užsiimant kolektyvine veikla.

5–9 metų amžiaus vaikai toliau fiziškai auga. Jų kognityviniai gebėjimai toliau vystosi, sudarydami sąlygas tobulėti ir fiziniams gebėjimams bei kūno suvokimui. Spartus psichikos vystymasis ir kalbos bei bendravimo tobulėjimas taip pat būdingas šiam laikotarpiui. Pastebėtina, kad šiame amžiaus tarpsnyje sustiprėja suvokimas, kas yra teisinga ir neteisinga.

5–9 metų amžiaus vaikai siekia būti kuo labiau nepriklausomi, gali ignoruoti tėvus, apsimesti, kad jų negirdi. Dėl šių priežasčių yra sunku nustatyti tam tikras ribas, nes vaikai jų nepaiso. Šio amžiaus vaikai daugiau dėmesio skiria sau ir kitiems žmonėms, stengdamiesi sukurti draugiškus ryšius.

Šio amžiaus vaikų sužalojimų riziką didinantys veiksniai skiriasi priklausomai nuo amžiaus. Tačiau iš esmės pagrindiniai veiksniai vis dar yra netinkama priežiūra ir netinkama, nepritaikyta aplinka. Šį pavojų dar labiau didina nors būti nepriklausomu bei smalsumas, kas yra natūrali šio amžiaus ypatybė. Dėl šios priežasties vaikai gali atsidurti potencialiai pavojingoje aplinkoje.

Šio amžiaus vaikai toliau intensyviai auga, bet išlieka mažesni nei dauguma suaugusiųjų. Toliau tobulėja atstumo ir greičio suvokimas, tačiau vaikams dar sunku savo suvokimą pritaikyti praktiškai. Taigi, jiems gali būti sudėtinga įvertinti ir suprasti galimą grėsmę, susijusią su transportu, aukščiu ar kitomis aplinkybėmis.